Scratch 2.0
2014. június 03. 10:14 - bernatp

A Scratch 2.0 egyik legfontosabb újítása a szereplők klónozása: egy szereplőről vele teljesen megegyező másolatok készíthetők a projekt futása alatt. Szintén izgalmas a felhő változók létrehozásának lehetősége: a projektet használó valamennyi személy számára közösen elérhető változók is bevezethetők. Ami pedig a kép- és a hangszerkesztést illeti, a jelmezek ezentúl vektorgrafikusan készíthetők el, és egy hangszerkesztőt is beépítettek a felületbe.

2017. szeptember 07. 22:35

2016. május 27. 11:53
MTeddy
Sziasztok!

Lányommal együtt Linux rajongók vagyunk, ezen belül az Ubuntu disztribúciót részesítjük előnyben.

Az 1.4-es verziót simán, gördülékenyen lehet telepíteni, de a 2.0 verzióval egy kicsit küzdeni kell. Ennek leírását megtalálhatja mindenki a http://programmingexplorer.weebly.com/blog/installing-scratch-2-on-ubuntu-linux-1404-64-bit címen.

Tökéletesen működik, bár a Lego-s és Picoboard-os kiterjesztéseket nem tudtuk tesztelni.

A napokban új gép költözött a lakásba, egy Raspberry PI 3-as képében. Ezen lecseréltem a Raspbian-t az Ubuntu MATE Raspberry-s változatára, amiben szintén alapként telepítve van a Scratch 1.4-es verziója.

Az lenne a kérdésem, hogy lesz-e olyan verziója a 2.0-nak, amely nem igényli a flash-t, vagy az Adobe AIR-t? Esetleg várakozzak a 3.0-s verzióra? Hátha rájönnek, hogy a Windows-on túl is van élet? (Főleg úgy, hogy az 1.4-es támogatja a Raspberry GPIO kimenetét)

2014. augusztus 27. 11:20
aFrancba! nem tudtam feltölteni.Pedig
jól adtam meg a Matyi0 nevemet,
meg a password-öt is.

2014. augusztus 27. 11:15
Matyi0
Nem tudta a scratch a belépési üzenetemet elküldeni.

2014. augusztus 27. 11:13
Matyi0
Ez a SCRATCH 2.0 szuper,DE nem mindent fordít angolról magyarra. De az autóverseny1-et nem tudtam megcsinálni.
Adnátok 1 tippet,úgy értem javítást HA
feltöltöm?